Bill Gates is megosztó személyiség, mint sokan mások, akik reflektor fényben állnak a világ előtt. Lehet Őt kedvelni és utálni is. Egy biztos, hogy van jó néhány év tapasztalat a háta mögött, ezért van háttér, amiből jogosan oszthatja az észt. Felépített egy birodalmat, és milliárdossá vált. A Microsoft atyja egy középiskolai látogatásán beszélt a tanulóknak 11 olyan dolgokról, melyet az iskolában nagy valószínűséggel nem fognak hallani soha.
Arról beszélt, hogy az ‘érezd jól magad’-stílusú és ‘politikailag korrekt’ oktatás egy generációnyi gyereket hagyott a valóság leghalványabb ismerete nélkül oly módon, hogy a valódi világban nagy eséllyel el fognak bukni.
1. szabály:
Az élet sosem igazságos – szokj hozzá!
2. szabály:
A világot nem érdekli az önérzeted. A világ azt várja el tőled, hogy érj el valamit AZELŐTT, hogy önérzeteskedsz.
3. szabály:
NEM lesz havi nettó 5 milliós fizetésed közvetlenül a középiskola után. Nem lesz belőled rögtön vezérigazgató-helyettes és nem kapsz céges autót. Azokért keményen meg kell dolgozni.
4. szabály:
Azt hiszed, hogy kemény veled a tanár? Várj csak, míg találkozol a főnököddel!
5. szabály:
A hamburgersütés nem alja munka, és nem ássa alá a méltóságodat. A nagyszüleid idejében ezzel a kifejezéssel illették ezt a munkát: lehetőség.
6. szabály:
Ha elcseszed, az NEM a szüleid hibája, szóval ne nyávogj, hanem tanulj a hibáidból!
7. szabály:
A születésed előtt a szüleid nem voltak ‘uncsik’. Azért váltak ilyenné, mert akörül forog az életük, hogy megkeressék a csekkekre, és úgy általában az életedre valót. Kimossák a ruhádat, és hallgassák az öndicsérő áradozásodat, hogy mennyire jófej srác vagy. Szóval mielőtt nekiugrasz az esőerdőket megmenteni a szüleid generációja okozta káros hatásoktól, előtte megpróbálhatnád kiganézni a disznóólat a saját szobádban.
8. szabály:
Az iskolában lehet, hogy elfogadták a győzteseket és a veszteseket is. Az élet azonban NEM ilyen. Az iskolában kijavíthatod a rossz jegyeket, és annyi időt kapsz a helyes válasz megtalálására, amennyit csak akarsz. Ennek azonban SEMMI KÖZE NINCS a valós élethez.
9. szabály:
Az életet nem iskolai félévekben mérik. Nincs nyári szünet. És nagyon kevés munkáltatót érdekel, hogy te meg akarod találni önmagadat, arra ugyanis ott van a szabadidőd.
10. szabály:
A tévé NEM a valós életet mutatja be. A valóságban az embereknek muszáj dolgozni menni, és nem üldögélnek naphosszat a kávézóban.
11. szabály:
Légy kedves az uncsi, eminens stréberekhez. Könnyen lehet, hogy az egyikük egyszer a főnököd lesz.
Mit gondolsz ezekről a tanácsokról, egyetértesz velük?
(Forrás: email körlevél)
Nem rossz, bár túl hosszú sok a rizsával. Az élet ennél egyszerűbb. Viszont egy 12-es pontot még tennék a végére, amit BGC is megfontolhatna:
akár sikeres vagy akár sikertelen, kb 5%-ban a te érdemed és vagy hibád, és 95%-ban szerencse!
Mint ahogy Bill is jókor volt jó helyen egy érettségivel, bele tudott nyúlni a mézes odúba és mások hátán kapaszkodott fel, de az üzlethez, nyerészkedéshez mindenképp nagy tehetséggel (ami megintcsak szerencse, hiszen a tehetség ugyebár adottság, amiről nem tehetünk, tehát szerencse…)… Ha Szomáliába született volna, valószínűleg most nem lenne milliárdos… szóval már megintcsak szerencse… ennyi