Tudod mi van a csirkében, amit az áruházban veszel?! (videó)

Általánosságban elmondható a szárnyasokról, hogy egészséges fogyasztani a húsukat. A bőrükben van csupán egy kevés zsiradék, azonkívül minden rendben lenne (lehetne…).

A brit The Guardian lap leírja a valóságot, hogy voltaképpen milyen szárnyashúst is teszünk a kosarunkba, ha azt a hipermarketek hűtőiből szerezzük be.

 

 

Az emberiség népességszámának növekedése természetesen az élelmiszeriparra is nagy befolyással van, hiszen egyre több az éhes száj, ezért egyre nagyobb mennyiségben, és gyorsabban kell előállítani a mindennapi betevőt.

A The Guardian szerint az üzletekben található fagyasztott csirkemell egyötöde víz, amelyet egyéb adalékanyagokkal együtt fecskendeznek bele a húsba. Az eljárás egyszerű: a Nagy-Britannia-i csirkehús-feldolgozó üzem, a Westbridge Food Group már eleve lefagyasztott és sós vízzel beoltott csirkéket importál Brazíliából, ahol a sós víz mellett még kukoricaolajjal és egyfajta glükóz anyaggal is beinjekciózzák a csirkét, amely a sütés során kiürül, így elnyomja a sós lé ízét.

Az uniós szabályozás szerint tilos ilyen módon kereskedelmi forgalomba hozni húsokat, de a brit szupermarketet nem is rejtik véka alá, hogy miket tartalmaznak a csirkemellek, szerintük ezáltal az elkészített húsok finomabbak és lédúsabbak lesznek.

Ezt a videót se hagyd ki!

A vásárlók viszont a vizet is megveszik a hússal együtt, így gyakorlatilag a fogyasztók a fagyasztott csirkemell mellett még az azt tartalmazó 40 százaléknyi vizet is kifizetik. A húsokat forgalmazó cégeknek viszont ez megéri, hiszen a válság ellenére olcsón és sok csirkemellet tudnak így értékesíteni.

Nem tudom, hogy ez megnyugtat-e, de a világ többi táján is működik ez a módszer, mert most kínai videókat hoztam, amiben csirkét és halat töltenek fel ezzel a módszerrel. 

Terítéken a boldog csirke, a húspulti nyomorult helyett – ebben a cikkben.

Tovább a blogra »