Kire emlékszel retro kedvenceink közül?

Kinek mi a retro, igaz? Van akinek már 1990 is az. Nekem a szóhoz, a 60-70-es évek kötődnek. Amikor még fekete-fehér tévén csapattuk a műsorokat. De milyeneket? Hétfőn mákos műsorszünet, még monoszkóp se volt. Délelőtt egy két adás, leginkább Delta, vagy Öveges professzor kísérletei, Nupágágyi! elvétve. A szerencsésebbeknél mákosan bejött a cseh1, cseh2, ott aztán volt Majka vagy Tau bácsi is. Ebben az összeállításban láthatsz néhány emlékeztetőt – kattints ide!

Szóval, kéthetente Szombat esti filmkoktél, amit remegve vártunk, mert az volt ám az igazi buli! Menő manó, Minden lében két kanál, Meghökkentő mesék, Parabola… Mire emlékszel még?

Egy-egy filmet több ezerszer láttunk, de nem bántuk. 20 perces részekben, szombatonként adták le kedvenc gyerekfilmjeinket. Emlékezett már a fene arra, mi volt az előzőben, amikor műsorra került végre a folytatás, de ki bánta azt? A kutya se, futottunk fel a játszóról, ha tudtuk, hogy jön a Le a cipővel, vagy az Utánam srácok. Nem igaz? 🙂

 

 

Most olyan emberekről hoztam fotókat, akiket akkor nagyon szerettünk, és jó lesz felidézni őket ilyen módon, majd meglátod. Abszolút a teljesség igénye nélkül, találomra válogattam…

Kudlik Júlia Delta

Kudlik Júlia 1973-ban, a Delta stúdiójában

Takácsmarika Lénárdjudit Tamásieszter Varjajózsef

Takács Marika, Lénárd Judit, Tamási Eszter, Varga József. A nagyok. Ők voltak a “fekete-fehér” műsorvezetők

Lénárd Judit bemondónő 1965. A stúdió, és a kamera is megérdemli a tüzetes figyelmet

Vitray Tamás 1976. MTV stúdió

Boldog 80-as évek! Kattints ide a sorozatért!

Szabó László, a Kék Fény bűnügyi magazin vezetője a sminkes szobában 1988-ban

Zalatnay Sarolta énekesnő 1969-ben

Ruttkai Éva színésznő 1961-ben

Gobbi Hilda a 60-as évek elején

Talán nem is tudtad, de ők itt Gundel Károly – a híres vendéglős és gasztro író – unokái. Latinovits Zoltán és két féltestvére (anyja újra férjhez ment, miután apja elhagyta őket) Bujtor István és Frenreisz Károly. István dédnagyanyja után felvette a Bujtor nevet, és számos szerepe mellett a felejthetetlen Ötvös Csöpi-filmeket köszönhetjük neki. Frenreisz Károly pedig elismert zenész, a Locomotiv GT egyik alapító tagja. Ma már csak ő él a testvérek közül, láthattad a Dal c. műsor zsűrijében. Ha már belefogtam a családfa felállításba elmondom, hogy Gundel Károly számos dédunokájának egyike Gundel Takács Gábor, a műsorvezető.



Antal Imre zongoraművész, később műsorvezető a 60-as évek elején

 80-as, 90-es évek szívtiprói akkor és most, ITT!

Törőcsik Mari és Soós Imre a felejthetetlen Körhintában

Révész Sándor még a Generál együttes énekeseként, később megalapította a Piramist

Sztevanovity Zorán 1968-ban

Psota Irén, Bodrogi Gyula és Lehoczky Zsuzsa színművészek 1964-ben

Retro karácsonyunk, emlékszel még? Kattints ide!

Márkus László színművész 1960.

Szécsi Pál, vitathatatlanul minden idők egyik legnépszerűbb magyar könnyűzenei előadója volt. 1974-ben bekövetkezett halála pillanatától mítoszok és legendák fonódnak személye köré. Tragikus gyermekkorát képtelen volt feldolgozni, és kilencedik öngyilkossági kísérlete járt eredménnyel. Mindössze 30 éves volt. Temetése egy hisztérikus tömegbohózattá vált, Koós János állta el a megvadult tömeg útját a ravatalozónál. 

Harangozó Teri énekesnő

Koós János énekes

A Hofi

Született Hoffmann Géza, Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas magyar humorista, előadóművész, színművész, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, a magyar kabaré történetének egyik leghíresebb és legtöbbet emlegetett alakja. A magyar kabaréműfaj külön úton járó, kiemelkedő népszerűségű mestere, aki önálló produkcióival egyéni stílust teremtett.

Aradszky László táncdalénekes 1972-ben

Színészek-Újságírók Rangadó (SZÚR), Koós János, mögötte Csongrádi Kata 1983-ban

Öveges professzor 1967-ben

Erzsébet (Lenin) körút, első háztömb a páratlan oldalon, Alfonzó (Markos József) a buszmegállóban 1971-ben, és Bagaméri szerepében.

Alfonzó magyar artista, színész, humorista volt. A paródia mestere, aki szívesen alkalmazta a pantomim elemeit is. Számait a legapróbb részletekig önmaga dolgozta ki.

Szent István körút. Kern András színművész a Vígszinház előtt 1971-ben

Benkő László, Komár László, Kiss Gabriella szerkesztő, Kovács Kati, Deák Bill Gyula, Görbe Nóra, Kiki (Első emelet). Előkészület Sportsegély gálaestre 1986-ban

Az Omega együttes 1974-ben

Demjén Ferenc 1975-ben a Bergendy együttes koncertjén 

Fenyő Miklós a Hungária tagjaként, 1977-ben. Szikora a jobb szélen, hogy tetszik?

Karda Beáta a 60-as években

Beatrice együttes tagjai: Miklóska Lajos, Donászy Tibor, Gidófalvy Attila, Nagy Feró, Lugosi László 1978-ban

Egy alternatív időutazásra indulhatsz ha ide kattintasz! 

Koncz Zsuzsa énekesnő 1975-ben

Kabos László színművész 1963-ban

Tolnay Klári és Darvas Iván színművészek

Venczel Vera és Harsányi Gábor színművészek

Szerencsi Éva, az örök Abigél, aki még 2004-ben bekövetkezett halála előtt is olyan szép volt, mint egy játékbaba

Dajka Margit, aki 78 éves korában halt meg rákban, de férje annyira szerette, hogy ugyanaznap öngyilkos lett

Váradi Hédi színésznő, mégis a legtöbben két rajzfilmes szinkronfeladat miatt emlékeznek rá: ő volt Irma hangja a Frédi és Béniben, és Szerénke is az ő hangján szólalt meg a Frakk, a macskák réme című mesében

Schütz Ila számtalan színpadi szerepe közül talán a Jövőre, veled, ugyanitt! című darab Dorisa él legélénkebben legtöbbünk emlékezetében, melyet háromszáznál is több alkalommal játszott Sztankay István partnereként. Az életben nem alkottak egy párt, de ezt nehezen lehetett elhinni, annyira szerették egymást. Ragaszkodásuk annyira mély volt, hogy Sztankayt, pár méterre hajdani drága barátja s legendás partnere, Schütz Ila sírjától helyezték örök nyugalomra.

Lent, a Retro falodát mindenképp nézd át, mert számtalan kedves emléket rejt! És ha tetszett az összeállítás, oszd meg másokkal is!

Szerző: Gini Papp – Illúzió (fotók: Fortepan.hu)

Tovább a blogra »