A föld népessége ugrásszerűen növekszik minden évben, sokak szerint már most túl sokan vagyunk a hosszú távon fenntartható élethez. A szakértők egy része úgy gondolja, muszáj a technológiát is segítségül kérni ahhoz, hogy ezt a rengeteg éhes szájat megfelelő ételhez juttassuk. Ennek hatására kezdtek el tudósok a génmódosított jövővel kísérletezni. Az USA-ban teljesen természetes, hogy génmódosított ételekkel vannak tele a boltok polcai, ezzel szemben az öreg kontinens legtöbb országában tiltják ezek forgalmazását. Erre természetesen folyamatosan vannak érvek és ellenérvek. Kínában sokkal tovább mentek ebben a kérdésben. Abszolút műanyag és vegyi alapanyagokból készítik az élelmiszert, amit aztán forgalomba hoznak!
Kína hihetetlenül fontos szerepet tölt be a modern világban és hagyományaitól, valamint különleges ételeitől eltekintve a legfőbb jellemzője, hogy rengeteg olyan terméket gyárt, amit nap mint nap használunk. Ipara azonban nemcsak emiatt került az utóbbi időben a figyelem középpontjába. A szabályok betartásának hiánya miatt egyre többen fordulnak elő a Kínában készült termékektől. Néhány felháborítóan olcsó kínai termékben mérgező összetevőket találtak, ezeket pedig a világ minden táján árusították.
Kínai weboldalakon jó pár videót találunk, melyekben azt mutatják meg, hogyan lehet napi 70 dollárt szerezni a tojás hamisításával. A tojás utánzat ártalmas összetevőket is tartalmaz, köztük zselatint, alginsavat, kálcium-kloridot, timsót és mesterséges színezéket. A tojáshéjat kálcium-karbonátból készítik. A tojás utánzatok fogyasztása – többek között – demenciához, memóriavesztéshez vezet.
Egy indiai nő, Anita Kumar rendőrségi feljelentést tett a kereskedő ellen, ahol teljes bizonyossággal műanyag alapú tojásokat vett. Az illető boltost letartóztatták, és több karton tojást koboztak el.
Anita Kumar a műanyag tojást mutatja be
A www.chinahush.com szerint 7 módszer létezik arra, hogy megkülönböztessük a kínai műanyag tojást az eredetitől:
1. A hamis tojás feltörése után a fehérje és a sárgája gyorsan összekeveredik.
2. A hamis tojások enyhén fényesebbek, mint a valódiak.
3. A hamis tojások héja kissé durvább.
4. Szinte kotyogó hangokat fogsz hallani, amikor a hamis tojást megrázod, a folyadék hangja élesen elválik a szilárd anyagtól.
5. A valódi tojások illata a nyers húsra hasonlít, a hamisé nem.
6. A valódi tojás könnyed megkoccintása éles hangot eredményez, míg egy hamis tojásé nem.
7. Egy hamis tojás sütése közben a sárgája szét fog terülni, anélkül, hogy megérintenéd.
(forrás: indiablooms.com)
- Tudod mi van a csirkében, amit az áruházban veszel?! (videó)
- Ezt a videót se hagyd ki!
- Utálok tojást pucolni, de ez most megváltozott! (videó)
- Vagy erre a módszerre voksolsz?
- Kínai fogamzásgátló tabletta magyar nyelvű tájékoztatója!
- El se hiszed mire képes a kínai zacskós leves!
- Bizarr termékek a kínai Walmartból! (képek)
- Ezeket a megdöbbentő tényeket, biztosan nem tudtad Kínáról!
- A kínai milliárdos 10 alapelve című cikket itt találod!
- Kattints ide és olvasd el mit üzen Jack Ma, miért nem vagy te is milliárdos (még)!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: