Jobs kétségkívül korunk egyik legsokoldalúbb és legbefolyásosabb személye volt. Ő segítette elő, hogy tömegekhez jutott el a személyi számítógép, mely nyomán olyan újítások születtek, amelyek teljesen megváltoztatták az életünket. Szerepe van abban, ahogy ma dolgozunk, filmeket nézünk, zenét hallgatunk, és ahogy ismerőseinkkel kapcsolatot tartunk. Alkotásainak hatása a modern életstílusra, az informatikára és a gazdaságra felülmúlhatatlan. Az Apple termékek megannyi iparágba új minőséget hoztak, valódi motorként segítették a felhasználók kreativitásának kiteljesedését.
A hasnyálmirigyrákban szenvedő Steve Jobs, 2011.október 5-én hunyt el Palo Alto-i házában szerető családja körében. Az Apple-zsenit csecsemőkorában örökbeadták, felnőtt férfiként tudta csak meg, hogy létezik egy vértestvére a világban, akivel találkozásuktól nagyon erős kapocs alakult ki. Mona Simpson, az UCLA-i Egyetem irodalomprofesszora, és novellái keresettek Amerikában.
„Egész életemben egy férfi szeretetére vágytam. Évtizedekig azt hittem, hogy ez a férfi az apám. Amikor 25 éves lettem, találkoztam egy férfival, ő volt a bátyám” – írta az Apple alapítójáról. Ezek a mondatai mutatják mennyire ragaszkodott testvéréhez. Ő is fivére halálos ágyánál ült.
Simpson a visszaemlékezéseiben feleleveníti Jobs utolsó óráit, beleértve az utolsó szavait. „A Steve által kimondott utolsó szavak egyszótagosak voltak, és háromszor ismételte el azokat, mielőtt eltávozott volna közölünk. Hol a húgára, Patty-re, hol a gyerekeire, hol pedig a feleségére, Laurene-re nézett szeretettel, majd pedig a válluk fölött a távolba révedt a tekintete, miközben ezeket mondogatta: Oh, wow! Oh, Oh, wow! Oh, wow!” – olvasható az írónő visszaemlékezésében.
Kattints IDE, nézd meg mi az a 35 dolog, amit haldokló emberek bántak meg!
A máj átültetését megelőzően azonban tartalmas összefoglalását adta élettapasztalatának:
“…Ugyanakkor, a munkától eltekintve, kevés örömöm van. A legvégén a vagyon csak egy olyan tény, amihez ugyanúgy hozzászokunk.
Ebben a pillanatban, a betegágyon fekve és visszaemlékezve az életemre, felismerem, hogy mindaz a gazdagság és elismerés, amire annyira büszke voltam, elhalványul és jelentéktelenné válik, ahogy egyre közeledik a halál.
A sötétségben látom az életben tartó gépek zöld fényeit és hallom a búgó hangjukat, egyre közelebb érzem a halált.
Most már tudom, amikor elegendő vagyont halmoztunk fel, mely élethosszig kitart, más dolgokat kellene keresnünk, amelyeknek nincs köze a vagyonhoz.
Valami sokkal fontosabbat:
Talán kapcsolatokat, talán művészetet, talán fiatalabb korunk álmait…
A vagyon folyamatos üldözése csak egy önmagából kifordult személyt hoz létre belőlünk, amilyen én is vagyok.
Isten adta képességünk érezni mindenki szívében a szeretetet, nem pedig a vagyon által előidézett illúziókat.
Az életem során megszerzett vagyont nem vihetem magammal.
Amit magammal vihetek, az csak a szeretet által kiváltott emlékek.
Ez az igazi gazdagság, mely követni fog, elkísér, erőt és fényt ad.
A szeretet ezer mérföldeket képes utazni. Az életben nincsenek határok. Menj, ahova akarsz. Érd el a magasságot, amit el akarsz érni. Minden ott van a szívedben és a kezeidben.
Melyik a világ legdrágább ágya? – A beteg ágya.
Alkalmazhatsz valakit, hogy vezessen helyetted, csináljon neked pénzt, de nem vehetsz rá senkit, hogy viselje el a betegségedet helyetted.
Az anyagi dolgokat megtalálhatjuk, ha elvesznek. Egyetlen dolog van, amit nem találhatunk meg, ha elvesztettük – az Életet.
Amikor valaki bemegy a műtőszobába, észreveszi, hogy van egy könyv, aminek az olvasását még nem fejezte be – “Az egészséges élet könyve”.
Bármely szakaszában is vagyunk pillanatnyilag az életünknek, egyszer majd szembesülünk azzal a nappal, amikor behúzzák a függönyt.
Gondosan őrizd a szeretetet a családodért, a szeretetet a házastársadért, a szeretetet a barátaidért…
Bánj jól magaddal! Törődj másokkal!”
Érdemes megfontolni…” (Forrás)
Nagyon szerettem a róla készült filmet is.
Talán azt a tényt is érdemes tudnod, hogy Steve Jobs, egy szíriai migráns gyermeke volt…
Szerző: Gini Papp – Illúzó
Köszönöm Kedves Erzsébet Pintér. A könyvet máris keresni fogom.
Az életrajzi könyvét is érdemes elolvasni. Zseniális és különc volt egyszerre. A cikkíró azonban valahogy “elfelejtette” megemlíteni, hogy az édesanyja egy katolikus német nő volt – ezért adták örökbe, hiszen a lány családjának elfogadhatatlan volt egy muzulmán szírrel való kapcsolat. Mellesleg a nevelőanyja örmény volt.
Száz évben egyszer sem születik ekkora koponya! Sajnálom, hogy nagyon beteg volt :/ Mit tudni, hova vitte volna el a céget még! Egy igazi zseni volt! <3
Ma a Story 5-ös csatornán vetítik a róla készült életrajzi filmet.
Nagyon megérintettek Jobs szavai a szeretetről.Fontos a figyelmeztetése is, hogy semmit sem vihetünk magunkkal halálunk után. Miért van az, hogy az emberek mégis harácsolnak és minél nagyobb vagyon felhalmozására törekednek és mégis boldogtalanok?
Nagyon igaz az a mondat: “Bánj jól magaddal! Törődj másokkal!” Krisztusi tanítás: “Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat!” Ez jusson eszedbe, amikor hatalomhoz jutsz! Ne a saját érdeked nézd! Azt vedd alapul, hogy nem lehet mindenki főnök! A társad ne féljen tőled, hanem tiszteljen. És nem a helyzeted, hanem a tulajdonságod miatt!
Ne a sírköved emlékeztessen, hanem a közösségért tett dolgaid! Úgy leszel örök életű.
Addig tiszteljük egymást, míg élünk. A sok milliót érő síremlékkel mit kezd, aki alatta nyugszik?